Yeni Dönemde Renk Düzeltme ve Kurgu Öğrenin, Evden! ​

Yeni Dönemde Renk Düzeltme ve Kurgu Öğrenin, Evden!

Ekim 2020’de üniversiteler açılacak gibi görünüyor fakat halen bazı derslerin yüz yüze mi yoksa evden/uzaktan mı yapılacağı belli değil. Pandemi sonrası daha da ortaya çıkan durum şu, herkes yapmak istediği şeyi internet üzerinden araştırıp-öğrenip o işe girişmeli. Bu sebeple online kurslar öne çıkıyor.

Kurgu yapmayı öğrenmek istiyorsanız, en iyi tercihlerden biri DaVinci Resolve 16, çünkü hem ücretsiz bir sürümü var hem de her işiniz görecek özelliklere sahip. Adobe Premiere kurgu olarak benzer yeteneklere sahip fakat renk açısından DaVinci’ye yetişemiyor örneğin. Ayrıca Adobe Suite’e aylık kira ödemek de özellikle Türkiye’deki bu kurlarla anlamsız. Devir ekonomi devri.

Öğrencilerin Camtasia, Sony Vegas gibi yazılımları tercih ettiğini de görüyorum. İşinizi görürse kullanabilirsiniz tabii ki, fakat neden öğrenmişken sektör standardında renk düzeltme ve grading yapabileceğiniz DaVinci Resolve’u öğrenmeyesiniz? 

Bu yüzden, hazırladığım 6 saatlik “DaVinci Resolve 16 ile Sıfırdan Kurgu ve Renk Öğrenin” kursumu size tavsiye ediyorum.

Bu linkten inceleyip, kaydolabilirsiniz.

Eylül ayı itibariyle kursun bonus dersleri arasında 33 Premium LUT’u da hediye ediyorum. Ne işe yaradıklarını şu sayfadan inceleyebilirsiniz.

Kursta görüşmek üzere!

Sağlıklı kalın, DaVinci Resolve ile kalın. 🙂